Baca uygunluk testi zehirlenmelere karşı koruyucudur

Baca Uygunluk Testi Zehirlenmelere Karşı Koruyucudur

Günümüzde artık her evde ve iş yerinde görmeye alıştığımız doğalgaz kullanımı çeşitli sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Kullanımı kolay olmasının yanı sıra tehlikeleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Önceki yıllarda yasal olarak zorunlu kılınmayan birçok denetim günümüzde zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda yapılması gereken bir dizi kurallar mevcut olup bu kuralların dışına çıkmadan kurulum ve bakımları yapılması gerekiyor. Özellikle de en önemli konulardan biri olan baca uygunluk testi insan sağlığı bakımından oldukça önemli bir konudur. Bu konuda birçok firma kendi sorumluluğu ile bu testleri yapmakta ve yaşam alanında kullanılan doğalgazlara uygunluk ve sızdırmazlık raporunu vermektedir. Eğer işin uzmanları tarafından bu inceleme ve bu raporlar hazırlanmasaydı neler olurdu?

Sızdırmazlık Ve Uygunluk Testinin Hayati Önemi

Günümüzde artık her doğalgaz hattının mutlaka belli muayene ve testlerden geçmesi gerekmektedir. Bu konuda ise işin uzmanı olan dağıtım şirketleri tüm sorumlulukları almaktadır. İhtiyacınız olan baca muayene hizmeti için işin uzmanı olan bölgenizde ki yetkili kişileri arayarak sızdırmazlık ya da baca kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. İnsan sağlığı bakımından hayati öneme sahip olan baca testinde gerçekleşen uygunluk testleri yaşam alanında yaşayan herkesin hayatını koruma bakımından önemli bir görevdir. Yapılacak hata ya da görmezden gelinecek en küçük sorun insan hayatını tehlikeye sokacak ve zehirlenmelere neden olarak ölümlere varan sorunlar doğurmaktadır.

Bu nedenle güvenle işini profesyonel şekilde yapan kişiler ile iletişime geçerek sızdırmazlık testi için başvuru yapabilirsiniz. Yapacağınız basit bir test ve muayene ile kendinizi ve sevdiklerinizi korumuş olursunuz. Baca bakım ve testleri insan sağlığını doğrudan etkilediği için herkesin bunu sorumluluk çerçevesinde yaptırması gerekiyor.

Akredite Baca Kontrolü

Yapılacak olan baca kontrollerinde kirletici gazların emisyonları ölçülerek durumları belirlenir. O2, CO, CO2, SO2, HC, NOx’ler gibi ölçümler uzmanlar tarafından itina ile yapılır. Uçucu olan organik buhar ve gaz emisyonları belirlenerek ölçümleri gerçekleşir. Baca sıcaklık ölçümü yapılarak baca kontrolleri gerçekleşir.

Tüm bu test ve kontrollerin tek bir amacı var oda insan sağlığını olumsuz yönde etkilememesidir. Sizde bu konuda hassas davranarak işin uzmanlarına yardımcı olabilir ve evinize çağırarak ölçümleri yaptırabilirsiniz. Yeni eve taşınırken doğalgaz akredite baca kontrolü yaptırmak yaşanacak olumsuzlukların önüne geçecektir. Kullanım kolaylığı nedeni ile ve tehlike arz eden doğalgazların kontrol ve incelemelerini düzenli yaptırmak gerekiyor. Önceki yıllarda yasal olarak zorunlu kılınmayan birçok denetim günümüzde zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda yapılması gereken bir dizi kurallar mevcut olup bu kuralların dışına çıkmadan kurulum ve bakımları yapılması gerekiyor. Özellikle de en önemli konulardan biri olan baca uygunluk testi ve sızdırmazlık testi insan sağlığı bakımından oldukça önemli bir konudur.

Emisyon, yakıt ya da benzerlerinin kullanılması; sentez, buharlaşma ve de benzeri işlemler sonrasında maddelerin yığılması, taşınması ve de diğer mekanik işlemler ile tesisten atmosfere geçen hava kirleticileri adı ile anılıyor.

Baca Gazı Uygunluk Testinin Yapılmasının Nedenleri

Yanma verimliliği - kazan ayarı: Kullanıcıya olan yararı kazanların verimliliğini artırarak kullanıcıya yakıt tasarrufu sağlamaktır.

Emisyon kontrolü: Kullanıcıya olan yararı emisyonları ve de limitlerin iç kısmında yer alan ve emisyon ile ilgili yasalara gereği mecbur olunması

Proses kontrolü: Faydaları; üretim prosesinde kaliteyi artırmak proseste kullanılan kazanların ayarı olarak belirlenmektedir.

Tüm bu kontrol ve testlerin tek amacı zehirlenme ve ölümle sonuçlanabilecek kazaların önüne geçerek insan sağlığını korumaktır.

malatya temizlik